Anasayfa
ÜRÜN Grupları
 Sepetim

ÖDEME VE TESLİMAT
 

Ödeme 

1 - İş bu sözleşmeye konu internet sitesinden verilen siparişlere ilişkin ödemeler tüm banka kartları ile gerçekleştirilebilmektedir.Para transferi ve benzeri satın alma yolları için tüketici doğrudan Şirketimiz ile sipariş mail adresinden temas kuracaktır.Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı yada Şirketimizin hesaplarına ulaştığının belirlendiği zamandır.

2- Tüketici, iş bu sözleşmeye konu Site'yi ve hizmetleri kullanmak için gereken ücretleri ve uygun düşen tüm vergileri ödemekle yükümlüdür.


3- Kredi kartı işlemlerinde bilgi nakli Şirketimiz tarafından SSL olarak güvenli bağlantı ile sağlanacaktır.Tüketicinin kredi kartı ödemesi ve provizyonu otomatik olarak Sanalpos sistemi ile sağlanacaktır.Mücbir nedenler dışında Şirketimiz tarafından tahsil edilen miktarın geriye ödenmesi söz konusu değildir.

4- Şirketimiz tarafından sözleşmeye konu internet sitesinde bulunan ürün fiyatlarına KDV dahildir.Sipariş edilen ürünlerin teslimatına ilişkin ulaşım masrafları tüketiciye aittir.

5- Tüketicinin bir ticari firma olması durumunda, tüketicinin belittiği fatura bilgileri doğrultusunda fatura düzenlenerek sipariş veren firmaya ulaştırılır.Tüketicinin gerçek kişi olması durumunda fatura düzenlenerek adresine ulaştırılır.

6- Tüketicinin satın aldığı ürünlere dair yapacağı ödemenin kredi kartının veya banka hesabının provizyonu akabinde başarılı sonuçlanması ile Şirketimiz'in tüketicinin siparişini yerine ulaştırma yükümlülüğü doğacaktır.

7- Şirketimiz sunmakta olduğu hizmetlerin bir kısmını veya tümünü uygulamakta olduğu ücret politikasını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.Ücret politikası ile ilgili değişiklikler, duyurusunun sitede yayımlanmasıyla beraber, eş zamanlı olarak etkilenmiş olacaktır.

8- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Şirketimiz sorumlu değildir.
Teslim İle İlgili Hükümler

1- Şirketimiz, tüketicinin siparişi kendisine ulaştığı andan itibaren en geç on gün içerisinde söz konusu ürünü tüketiciye ulaştıracaktır.Şirketimiz önceden haber vermek kaydıyla bu süreyi beş gün daha uzatma hak ve yetkisine sahiptir.

2- Siparişlere ilişkin ulaştırma masrafları tüketiciye aittir.Tüketicinin sipariş tutarını ve kargo bedelini  siparişin tamamlanması halinde tüketicinin kredi kartından tahsil edilecektir.

3- Teslimat için belirtilen adreste tüketicinin kendisi bulunmuyorsa adreste bulunmakta olan ve tüketici ile aynı binada yaşayan diğer kişilere veya tüketicinin belirttiği kişilere teslimat yapılabilir.

4- Tüketici, sevkıyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğü paketleri teslim alırken firma yetkilisi önünde açıp kontrol etmek ve eğer üründe herhangi bir kusur mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almamak ile yükümlüdür.
Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Şirketimize bildirilmelidir.Şirketimiz en kısa sürede yeni ve sağlıklı teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.Paket tüketici tarafından teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.


5- Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla Şirketimiz, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, tüketiciye eşit kalite ve fiyat mal ve hizmet tedarik edebilir ayrıca sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek , sözleşme konusu yükümlüklüklerini yerine getiremiyorsa bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir.Ödemiş olduğu bedel ve borç altına tüm belgeleri on gün içinde tüketiciye ifa eder.

6- İş bu sözleşmede belirtilen şartların Tüketici tarafından eksiksiz olarak yerine getirilmemesi durumunda Şirketimiz tüketicinin sipariş ettiği ürünlerin teslim edilmemesinden sorumlu değildir.